به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، سیدحسین علوی مقدم در دیدار اعضای شورای شهر مشهد با استاندار خراسان رضوی، با بیان اینکه توجه به ورزش، علاوه بر ارتقاء سطح سلامت جامعه، نشاط و شادابی اجتماعی را به همراه دارد، اظهارکرد: رسالت و مسئولیت اصلی مدیریت شهری در بحث ورزش، توجه به ورزش همگانی است ولی در عین حال،  نسبت به ورزش قهرمانی هم نمی‌توان بی‌تفاوت بود.

وی در ادامه با اشاره به حواشی پیش آمده برای تیم فوتبال پدیده و وضعیت نامناسب این تیم در لیگ‌برتر، گفت: متاسفانه این اتفاقات، آبروی فوتبال و ورزش استان و مشهد را تهدید می‌کند و باید هرچه زودتر تدبیر مناسبی در این خصوص اندیشیده شود.

رئیس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر مشهدمقدس افزود: فوتبال، به سبب استقبال عمومی و شور و نشاط اجتماعی بی‌بدیلی که در سطح جامعه ایجاد می‌کند، باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد زیرا همانگونه که یک برد نماینده فوتبال شهرمان اثرات مثبتی در بین اقشار مختلف از جمله جوانان دارد، شکست و نتیجه نگرفتن هم اثرات مقتضی خود را خواهد داشت.

علوی‌مقدم از استاندار انقلابی و جهادی خراسان رضوی خواست تا به این موضوع ورود جدی داشته باشد و تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود کمیته‌‎ای متشکل از استاندار، فرمانده سپاه استان، مدیرکل ورزش و جوانان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، عضوی از شورای شهر و شهردار تشکیل شود تا به صورت تخصصی و کارشناسی به بررسی و پایش مسائل و مشکلات حوزه ورزش، به‌ویژه فوتبال بپردازد و بتوانیم گام‌های اساسی در جهت بهبود شرایط استان برداریم.

وی حفظ سهمیه لیگ برتری فوتبال خراسان و مشهد را موضوعی بسیار حیاتی و مهم دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم با همت استاندار جهادی و پای کار آمدن دستگاه های متولی، فوتبال مشهد را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

علوی‌مقدم با اشاره به صنایع و بخش خصوصی توانمندی که در استان خراسان رضوی فعال است، تصریح کرد: فراهم آوردن شرایط برای بهره‌گیری از این ظرفیت بالقوه بومی نکته بسیار مهمی است که باید از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گیرد. انتهای پیام/

 

بازدیدها: 0

نوترینو و دیجی کالا