وحید جلال زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی مجلس با وزیر امور خارجه، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نشست کم سابقه ای با وزیر امور خارجه، معاونین و مدیران ارشد وزارت در میانه دور هفتم مذاکرات وین به بررسی مسائل سیاست خارجی پرداخت. 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: گزارش صد روزه دلگرم کننده حوزه دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، حاکی از توسعه و تسهیل مبادلات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه با راهبرد افزایش حجم مبادلات اقتصادی در آینده بود.

وی ادامه داد: “قانون راهبردی لغو تحریم‌ها”و مصوبات”کمیته تطبیق مذاکرات هسته ای” فصل الخطاب است و  مجلس و دولت بر روی این دو مهم متفق القول هستند.گزارش ‎مذاکرات وین حاکی از تسلط، تعادل و عقلانیت و اهتمام تیم کشورمان برای رسیدن به منافع حداکثری در برابر کشورهای ۴+۱ بود که مورد حمایت اعضای کمیسیون قرار گرفت.

جلال زاده یادآور شد: سفرا، افسران دستگاه دیپلماسی کشور در صف مجاهدانه سیاست خارجی هستند. انتخاب اصلح با روحیه انقلابی و معطوف به راهبردهای بیانیه گام دوم انقلاب مطالبه اولیه از دولت سیزدهم است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم همچنین اظهار کرد: تقویت دیپلماسی رسانه‌ای، آب، اقتصادی، پارلمانی، دفاعی و اهمیت سیاست خارجی متوازن با اولویت قرار دادن کشورهای همسایه، هماهنگی حداکثری تیم اقتصادی دولت و تیم مذاکره کننده هسته‌ای و تحول در ساختار وزارت امور خارجه از مطالبات مهم مطرح شده در این نشست بود./

پایان پیام

بازدیدها: 0

دانلود اپلیکیشن آذرنیوز1