استاد حوزه

توسل تنها راه نجات بشر است

حجت الاسلام طباطبایی با بیان اینکه باید در مشکلات مان به امام حسن عسکری (ع) و سایر ائمه اطهار (ع) متوسل شویم، گفت: توسل تنها راه نجات است.

به گزارش خبرنگار گروه قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «سیدجواد طباطبایی» در مراسم عزاداری شهادت امام حسن عسکری (ع) در بیت مرحوم آیت الله سید مهدی طباطبایی گفت: جهادها و شهادت های ائمه اطهار و اوصیا به اقامه دین اسلام منتهی شد. دین اسلام در طول 23 سال نبوت پیامبر که همراه با شکنجه های مسلمانان و شهادت آنها در مکه بود.

 

استاد حوزه علمیه افزود: کار به جایی رسید که پیامبر را از مرکز عالم خلقت یعنی بیت الله الحرام ام القرا بیرون رفت به طوریکه امام زین العابدین (ع) یکی از مصیبت های پیامبر را بیرون کردن پیامبر از محل تولد و زندگیش می داند.

 

وی با اشاره به جنگ های متعدد مسلمانان و ائمه اطهار (ع) برای اقامه اسلام، خاطرنشان کرد: گریستن بر شهادت ائمه اطهار (ع) و زیارت آنها در دین اسلام بسیار سفارش شده است و زمانیکه این اقدامات با شعور و تفکر همراه باشد راهگشا خواهد بود.

 

حجت الاسلام طباطبایی با اشاره به واقعه غدیرخم و معرفی حضرت علی (ع) به عنوان ولی و جانشین پیامبر (ص) گفت: ماجرای سقیفه باعث شد تا اسلام از مسیر اصلی منحرف شود. سقیفه یعنی از بین بردن تمام زحمت های 124هزار پیامبر و همه انبیا و شهدای طول تاریخ را خواستند از بین ببرند.

 

وی با اشاره به شهادت امام حسن عسگری (ع) و مصائبی که بر ایشان رفت، ادامه داد: مشکلات امروز در برابر، سختی هایی که در طول تاریخ بر شیعه رخ داده قابل توجه نیست. 

 

استاد حوزه با بیان آیات و روایات از دوران امامت امام حسن عسکری (ع) گفت: شیعیان گرفتاری هایی که داشتند با توسل به ایشان رفع می کردند. مشکلات اجتماعی، اعتقادی و مشکلات شخصی همه با توسل رفع می شد.

 

وی با بیان اینکه باید در مشکلات مان به امام حسن عسکری (ع) و سایر ائمه اطهار (ع) متوسل شویم، گفت: توسل تنها راه نجات است درحالیکه توسل ما قوی نیست.

 

حجت الاسلام طباطبایی یادآور شد: بیشتر روایات امام حسن عسکری (ع) توسط ابوهاشم جعفری نقل شده است و در ضریح ایشان هم دفن شده است.

 

گفتنی است حجت الاسلام سید محمد طباطبایی متولی مجموعه فرهنگی تبلیغاتی و علمی آیت الله سید مهدی طباطبایی  و جمعی از روحانیون و طلاب بنام در این مراسم حضور داشتند.

 

پایان پیام/47

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

بازدیدها: 0

نوترینو و دیجی کالا